Pigmentové skvrny – jak na ně

Se sluníčkem mnohé z nás trápí vznik nepěkných map na obličeji - pigmentových skvrn.

Mám pigmentové skvrny - co s tím dělat?

Pigmentové skvrny obecně samy o sobě nejsou škodlivé. Je to vlastně reakce buněk na sluníčko (a některé další "spouštěcí mechanismy" jako například hormonální nerovnováhu v těle v těhotenství nebo díky hormonální antikoncepci, časté používání solárií, některé látky obsažené v krémech, ve starším věku potom oslabená funkce jater). Porucha pigmentace může rovněž být genetickým zatížením. Jednoduše se jedná o reakci organismu na vnější prostředí a to reakci nerovnoměrnou.

Místa nepravidelné pigmentace jsou většinou symetrická, mohou se objevovat na spáncích, čele, na tvářích a okolo úst. Postiženy mohou být i postranní partie krku nebo hřbety rukou a předloktí. Mají převážně hnědé až šedohnědé zbarvení, odstín pigmentace je ovlivněn hloubkou uložení kožního barviva.

Pakliže víme, že máme s touto poruchou problém, je dobré problému předejít. Nic se nedá slíbit, ale určitě vám neuškodí zvýšený příjem zinku, před létem potom beta-karotenu pro podporu rovnoměrné tvorby pigmentace, niacin (vitamín B), případně aloe vera nebo koenzym Q10 k celkovému posílení zdravého stavu pokožky. Stačí věnovat čas vyhledání vhodných doplňků stravy na internetu - v internetových lékárnách. Použít můžeme rovněž bylinky - čaj z kopřivy, mast z měsíčku lékařského, na mytí odvar svízele syřišťového.

Samozřejmostí je potom používání krémů a přípravků s vysokým ochranným faktorem a také pravidelná péče o pleť - výživa, hydratace, čištění. Může stačit vaše vlastní snaha, ale opravdu vám doporučujeme vyzkoušet některý ze speciálních letních programů péče o pleť  (Uniform Action, Mandlový peeling). Nepotřebují velkou reklamu, jsou totiž opravdu účinné. Přijďte 1 x za 14 dnů a po čase zjistíte, že program na pigmentové skvrny již nepotřebujete a nahradíte jej například tím liftingovým. Rychlejší regeneraci pokožky a odstranění pigmentových skvrn docílíte také pravidelnou mikrodermabrazí. Ta vám navíc krásně vyhladí pokožku.

Když už pigmentové skvrny na obličeji máme, volíme raději intenzivnější metody. Výborné zkušenosti jsou s chemickým peelingem NeoStrata a RENOPHASE. Obě značky jsou na trhu již řadu let a patří k naprosté světové špičce. Nezkoušejte peeling doma sami. Přece jen se jedná o působení velmi silných kyselin a nechcete si pokožku poničit, ale vyspravit. Svěřte se nám do rukou. Jsme školení profesionálové a s chemickým peelingem v koncentracích 30 až 70% máme bohaté zkušenosti.